„1000 drzew na minutę”

Nowy miesiąc, kwiecień rozpoczęliśmy bardzo pracowicie, ponieważ już po raz kolejny przyczyniliśmy się do…posadzenia lasu…tak, korzystając z warsztatów jakie są organizowane przez Nadleśnictwo Żmigród wzięliśmy udział w akcji „1000 drzew na minutę” oraz „Poznaj pracę leśniczego”. Po dotarciu na miejsce  od razu wzięliśmy się do pracy, każdy dostał specjalną łopatę, „swój kawałek lasu” i kilka sadzonek młodych sosenek, które pewnie dzięki nam za kilka lat wyrosną na potężne drzewa, albo przynajmniej wysokie. Każdy bardzo wytrwale pracował, jedni kopali dołki, inni wsadzali sadzonki, a jeszcze inni przysypywali je ziemią.  Rekordzistki z klasy III Agatka i Janinka posadziły 60 sadzonek. Po takiej pracy kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do lasu na spacer , gdzie leśniczy pokazał nam co słychać u pracowitych i już obudzonych mrówek, po co w lesie ambona , jakie ślady można wytropić  i czy do lasu też już dotarła wiosna. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do szkoły.