Code Week 2019

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. To inicjatywa w której chcemy pokazać, że programowania można uczyć się wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, językowej czy artystycznej. W ramach programu organizatorzy zaplanowali wyzwanie dla uczestników programu. Pierwszym takim wyzwaniem był Code Week 2019. To społeczna inicjatywa w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. My również w naszej placówce zrealizowaliśmy 5 wydarzeń, które zwiększyły szansę Polski by znaleźć się na podium. W tym roku zaprosiliśmy także do udziału naszych młodszych kolegów i koleżanki z grupy „0”. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu wydarzeń.