Dzień Mamy i Taty

W czwartek 23.05.2019 w naszej szkole unosił się przyjemny zapach pieczonych gofrów. Przyciągał wszystkich do naszej sali. Sprawczyniami tego słodkiego zamieszania były  uczennice Hania i Zuzia, które z pomocą Pani Moniki i Dominiki przygotowywały niespodziankę dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dziewczyny bardzo ochoczo przystąpiły do pracy. Umyły ręce, zapoznały się z produktami potrzebnymi do przygotowania gofrów, powąchały niektóre produkty np. cukier waniliowy , odmierzały składniki przy użyciu szklanki, małej i dużej łyżki, liczyły jajka. Czytały  przygotowane przez nauczyciela napisy.  Wszystkie składniki zostały przez dziewczyny zmiksowane. Kiedy gofrownica została włączona  zabraliśmy się do pieczenia. Każdy uczeń naszej szkoły został poczęstowany gofrowym sercem. Wspólnie z dziewczynkami planujemy następne słodkości – może tym razem pączki… ?