Euroweek

Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli, jak co roku, w wydarzeniu Euroweek. Tym razem spotkania miały formę online. Dzięki fundacji Euroweek z Bystrzycy Kłodzkiej nasze dzieci miały możliwość zapoznania się między innymi z takimi krajami, jak: Francja, Portugalia, Włochy. Obecni byli także wolontariusze z dalekich krajów, to jest na przykład: Indonezja, Kazachstan czy Wietnam. Niektóre osoby prowadzące zaskoczyły nas znajomością języka polskiego. Prelegenci, którzy nie znali w ogóle polskiego próbowali nauczyć się go od naszych uczniów, jednocześnie tłumacząc każde polskie słowo na angielski – zabawy było wiele, ale przede wszystkim Dzieci wyszły z ogromną wiedzą i chęcią poznawania świata. Wszystkie prezentacje odbywały się w języku angielskim, które częściowo były tłumaczone przez nauczyciela języka angielskiego. W grudniu poznawaliśmy świąteczne zwyczaje a w styczniu mieliśmy możliwość poznania ciekawostek z konkretnych obszarów świata. Prezentacje były uzupełniane ciekawymi aktywnościami fizycznymi, jak między innymi wykonywanie piosenek czy też gry tematyczne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Euroweek online ma zupełni inny wymiar niż poprzednie spotkania w rzeczywistości i jednocześnie z radością przyjęliśmy możliwość poznania innych kultur właśnie w formie komputerowej. Dzieci zakończyły spotkania z głową pełną pomysłów na wyjazdy i spotkania w bliskiej i dalekiej przyszłości. Życzymy im, aby tak się właśnie stało :