Polska Niepodległa

Obchody dnia 11 listopada na stałe wpisały się w tradycję naszej szkoły. W tym roku oprócz apelu przygotowanego przez klasę II oraz panie Aleksandrę Kulpę i Ewę Duzinkiewicz, szkoła wraz z przedszkolem odśpiewała hymn Polski w ramach akcji – Szkoła do Hymnu. Cała uroczystość przebiegła z niezwykłą sobie powagą, a i dzieci w odświętnych ubraniach również poddały się panującej atmosferze. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali układ przygotowany przez uczennice z klasy II, obejrzyj tutaj jak i z zapartym tchem wysłuchiwali informacji na temat naszej historii. Okazało się, że uczniowie mają naprawdę dużą wiedzę, którą chętnie się dzielą…

Ale, ale… Nie tylko drugoklasiści są tak utalentowani. Uczniowie klasy I zdecydowali się wziąć udział w konkursie piosenki patriotycznej i stanąć do rywalizacji z naszymi gośćmi przybyłymi ze szkoły w Ujeźdźcu. Zespół Adasia, Tamary i Julki zaprezentował pieśń pt. Szare szeregi, natomiast Józefinka – O mój Rozmarynie…. Zarówno Adaś, jak i Józefinka dodatkowo pochwalili się grą na skrzypcach. Nasz zespół zdobył I miejsce, natomiast solistka II. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie już w przyszłym roku. Pieśni patriotyczne mają w sobie niezwykłą moc, którą można obdarować innych…

#SzkoladoHymnu