Różaniec – konkurs zakończony

Miesiąc październik jest w Kościele miesiącem poświęconym w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Z tego względu, aby zapoznać dzieci z tą formą modlitwy i zachęcić do jej odmawiania, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zaprezentowali własnoręcznie zrobione różańce, stworzone przy użyciu przeróżnych technik i materiałów. Wśród nich znalazły się m.in. takie, które wykonane zostały z kasztanów, makaronu, kolorowych koralików. A ponieważ każdy, kto tylko zdecyduje się sięgnąć po różaniec, już jest zwycięzcą, dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni!

W ostatnich dniach konkursowe różańce można było podziwiać na wystawie tuż przy wejściu do szkoły. Teraz zaś dzieła autorstwa naszych uczniów zostaną przekazane do parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła i Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, gdzie wezmą udział w kolejnym konkursie!

Gratulujemy i życzymy wszystkim powodzenia!

Organizatorzy konkursu dyrektor szkoły Agnieszka Mandryga, wychowawca klasy 1  Aneta Tyczka Roszko oraz Ks Konrad Nowak.