Spotkania z literaturą

Przed nami XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”.

My spotkania z literaturą rozpoczynamy trochę wcześniej.

We wtorek 24 maja byliśmy na spotkaniu autorskim z Panią Anną Gibasiewicz, która jest autorką bajek dla dzieci.

Panu Sebastianowi Węgrzynowskiemu i pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy bardzo dziękujemy za zaproszenie na to spotkanie. Nasza wizyta w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej minęła bardzo szybko w miłej i radosnej atmosferze. Na końcu spotkania była okazja do nabycia książek ze specjalną dedykacją i autografem autorki. Takie spotkania zawsze zostają długo w pamięci.

W środę 25 maja klasa 1 wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy, Uczniowie dowiedzieli się jak można zapisać się do biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jakie książki można w niej wypożyczyć. Dzięki Pani Ali mogliśmy trochę „poszperać” i pooglądać książki przy stolikach. Uczniowie, którzy są już zapisani wrócili z wypożyczonymi książkami.