Święto Niepodległości

W piątek 8.11 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczysta akademia została przygotowana przez klasę 2.  Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich.
Apel był krótką lekcją historii o tak ważnych wydarzeniach z naszej przeszłości, o cierpieniach naszych przodków, próbach odzyskania niepodległości, które nie poszły na marne i których zwieńczeniem był 11 listopada 1918 roku.  Był to niejako wyraz naszego hołdu dla tych, którzy umieli poświęcić dla ojczyzny wszystko.
Szkoła zaprezentowała wspólną wystawę kotylionów które były jednocześnie piękną formą dekoracji. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnymi technikami symbole narodowe – godło oraz flagę, które wykorzystano do wykonania gazetek tematycznych oraz kącików historycznych, a zajęcia muzyczne stały się lekcją nauki hymnu narodowego oraz wspólnego tańca z pomponami.