Wycieczka do Panoramy Racławickiej

Niezwykłym przeżyciem dla uczniów była wycieczka do Wrocławia do Panoramy Racławickiej, która odbyła się 29 listopada. Na początku zwiedzana udaliśmy się wraz z naszą przewodniczką do Małej Rotundy, gdzie dowiedzieliśmy się jak Polacy przygotowali się do wojny, jak byli ubrani, a na makiecie zobaczyliśmy w jaki sposób rozstawione zostało wojsko polskie i rosyjskie na polu bitwy. Największe wrażenie zrobił na nas oczywiście obraz i już przy wchodzeniu na górę, gdy zobaczyliśmy nad sobą niebo, wiedzieliśmy, że to będzie coś niesamowitego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na temat powstawania obrazu, ich autorów, a także ciekawostek na temat kilku postaci z wielu jakie na obrazie można zobaczyć. Pełni wrażeń jeszcze długo rozmawialiśmy o tym niesamowitym obrazie. Naprawdę warto go zobaczyć.