Rodzinnie do Opery…

W dniu 09. grudnia chętni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami mieli przyjemność zasiąść w fotelach Opery Wrocławskiej i oddać się podziwianiu artystów w balecie pt. Dziadek do Orzechów.

„Balet oparty na znanej romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna, odmalowujący w formie XIX wiecznego divertissement świat dziecięcych marzeń i niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Wielką popularność zdobył dzięki atrakcyjnej formie muzycznej, która łączy różnorodne tańce – z kulminacyjnym grand pas de deux w II akcie – luźno związane z rozwojem akcji. W uwerturze przewijają się dwa tematy: skoczny, wesoły marsz dzieci i liryczny, śpiewny temat Klary. Wrocławska inscenizacja porywa bajkową scenografią i fantazyjnymi kostiumami, które rozbudzą wyobraźnię młodej widowni.” (opis ze strony Opery Wrocławskiej)

Zarówno młodzi, jak i nieco starsi odbiorcy zgodnie stwierdzili, że magiczny i niezwykły występ artystów baletowych, na długo zapadnie w naszej pamięci.