„Dziel się radością programowania”

To kolejne wyzwanie Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować. Razem z Panią Dominiką w pierwszym dniu nasi uczniowie projektowali Zakodowane Laurki dla Mamy i Taty przy użyciu kodów QR. W ukrytych kodach były litery z których powstał napis: „Kocham Was”. W drugi dzień tworzyli grę-niespodziankę dla rodziców. Sami ustalali zasady gry. Dzieci z zaangażowaniem pracowały. W trzecim dniu na dzieci czekała niespodzianka – nasz mały Ozobot. Ta lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wspólnie ustaliliśmy że zorganizujemy Dzień Kodowania dla grupy dzieci sześcioletnich. Tworzyliśmy trasy po których poruszał się robocik. Na trasach zaznaczaliśmy zadania z kodowania. Po wykonaniu trzech zadań zaprosiliśmy dzieci z grupy „Mroweczki” na wspólne kodowanie. Mam nadzieję że w przyszłości będziemy kontynuować takie przedszkolno – szkolne zajęcia.